Nya tag med nya möjligheter!

Gott nytt år!

Nu startar vår treåriga länslicens för Studi och deltagande i Språkprojektet!
Redan första dagen på terminen informerade och inspirerade vi ute i länet. Åke Sjöberg var på Sunnerbogymnasiet i Ljungby och Camilla Jönsson gjorde samma sak med lärare i Tingsryd. Den gemensamma erfarenheten efter måndagen är att många är intresserade och positiva. Det som förvånar pedagogerna är enkelheten och de pedagogiska möjligheterna med Studi.
På torsdag är det dags för Lidhults skola och mellanstadiet.
Tag kontakt med Åke eller Camilla för ett besök. Det kostar inget.

ake.sjoberg@kronoberg.se
camilla.jonsson@kronoberg.se

Det här inlägget postades i Okategoriserade. Bokmärk permalänken.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *